Roman Pokorný

jazz & blues musician, singer and composer

web-home
Pozvánka na křest alba "Cab To Cotton Club" věnovaného Duke Ellingtonovi!

pozv


Rozhovor z časopisu Autorin >>

rozhovor


Nové album věnované dílu Duka Ellingtona s názvem DUKE vyjde v září 2018. Album bylo natočeno v dubnu tohoto roku ve studiu Svárov za zvukové režie Lukyho Martínka. Křest alba se bude konat v Jazz Docku 14.9. 2018 ve 22:00 hod.

Roman Pokorný - kytara (Gibson Super 400 a Fender Twin Reverb GB)
Brian Charrette - Hammond organ ( http://www.briancharette.com )
Daniel Šoltis - drums ( http://danosoltis.com )
Screen Shot 2017-05-09 at 14.51.17
Recenze alba Brooklyn Session z Kulturního Magazínzu.
Křest alba Brooklyn Session proběhně 2.2.2017 od
22:00 v JazzDock za podpory společnosti Cenega Czech s.r.o. Romana na křestu kromě jiných doprovodí i vynikající hráč na Hammondovy varhany Pat Bianchi, který se podílel na nahrání alba a letos získal již druhou nominaci na cenu Grammy.

bsrp_pozvanka

Roman Pokorný na titulní straně časopisu Harmonie s obsáhlým rozhovorem o novém albu Brooklyn Session!
harmonie

Koncem září se uskuteční Pražská mini šňůra koncertů s vynikajícím a velmi respektovaným kanadským pianistou Davidem Restivem se kterým se Roman setkal v minulosti již dvakrát na Kanadských pódiích a při workshopech na Kanadských školách. David doprovázel ty největší americké sólisty jako Joe Lovano, Dave Holland, Jon Hendricks, Kenny Wheeler, John Abercrombie, Jerry Bergonzi, Mel Tormé, John Pizarelli, the Woody Herman Orchestra, Pat LaBarbera, Carla Bley, Steve Swallow, George Garzone a další. Rozhodně si nenechte ujít tuhle skvělou příležitost Davida Restiva poprvé v České Republice slyšet i vidět! www.daverestivomusic.com

Restivo

Po úspěšném předloňském albu „Eldorado“ (kterému předcházela neméně úspěšné album, pocta kytaristovi Grantu Greenovi „Feelin ́The Spirit“) plánuje ROMAN POKORNÝ, jeden z našich nejrespektovanějších jazzových kytaristů, invenční skladatel
a producent, na letošní rok zajímavé překvapení...

Během dubna by v newyorském studiu Michaela Brorbyho v Brooklinu mělo vzniknout jeho v pořadí již deváté album nazvané NYC Session. Bude se jednat o autorské album, na jehož zvuku se podepíší i skvělí američtí muzikanti. Za bicí usedne jeden z nejlepších jazzových philadelfských bubeníků Byron „Wookie“ Landham, který v minulosti spolupracoval s renomovanými muzikanty jako byl varhaník a trumpetista Joey DeFrancesco nebo legendární varhanice a pianistka Shirley Scottová. Baryton saxofonu se ujme Frank Basile, kterého si ke spolupráci zvou jak jazzové orchestry slavných jmen (The Vanguard Jazz Orchestra, The Dizzy Gillespie All-Star Big Band, The Jimmy Heath Big Band...), tak popové hvězdy současnosti jako Michael Bublé. Doprovodné trio doplňuje fenomenální hráč na hammondovy varhany – Pat Bianci, kterému hudební kritici renomovaného časopisu Downbeat přiděli za rok 2015 titul „Vycházející hvězda“, spolupracuje například s jazz-kytarovou ikonou, kterou je Pat Martino nebo saxofonovou legendou Lou Donaldsonem.

“Vždy jsem hrál americkou muziku a natáčení jazzového alba s vynikajícími muzikanty v New York City je proto tím jedinným správným krokem na mé hudební dráze. Chci natočit skvělé album bez kompromisů .”

Album "NYC Session" podpořeno koncertním turné, by mělo spatřit světlo světa na podzim 2016. Jestli si za něj následně Roman Pokorný odnese svoji již druhou sošku Anděla v kategorii „Jazz“ to se teprve uvidí...

New-Album-NYC-web


Tak za sebou máme úspěšně křest alba Eldorado! Účast hojná, úspěch veliký. Moc děkuji Michalovi Pavlíčkovi, ale i všem ostaním za podporu!!!
Album si můžete koupit jak na CD, tak na vinylu zde v e-shopu >>

krest2014

Dne 20.12.2014 se bude konat v klubu Jazz Republic křest nového alba ELDORADO. Křestu se zúčastní i celá řádka vynikajících zahraničních hudebníků.
Kmotrem alba je Michal Pavlíček!

Obsazení na albu:
 
Roman Pokorný - Vocals, Electric Guitar, Acoustic Guitar, Banjo, Ukulele.
Osian Roberts - Tenor Sax and Horns arrangments
Matyas Pribojszki - Blues Harp
Jan Kořínek - Hammond Organ
Pavel Novák - Bass Guitar
Taras Vološčuk - Contrabass
Marcel Flemr - Rhythm Guitar
Miroslav Hloucal - Trumpet
Jan JJ Jirucha - Trombone
Martin Šulc - Drums
Miloš Dvořáček - Percussions and Drums
 
Obsazení na křtu:
 
Roman Pokorný - Vocals, Electric Guitar, Acoustic Guitar, Banjo, Ukulele.
Osian Roberts - Tenor Sax and Horns arrangments
Matyas Pribojszki - Blues Harp
Phil Wilkinson - Hammond Organ
Pavel Novák - Bass Guitar
Taras Vološčuk - Contrabass
Marcel Flemr - Rhythm Guitar
Miroslav Hloucal - Trumpet
Štěpán Janoušek - Trombone
Martin Šulc - Drums
Miloš Dvořáček - Percussions and Drums

Těšíme se na vás!

cela_deska_nahled


Zde si můžete přehrát tři rozhovory, které Roman Pokorný poskytl v roce 2013:
1. Rozhovor Měsíce Český Rozhlas 2
2. Rozhovor na Rádiu Proglas
3. Rozhovor na Rock Rádiu

A jeden tištěný rozhovor v časopisu Harmonie >>
Stránky věnované projektu Feelin' the Spirit: www.grantgreentribute.com Album Feelin' the Spirit si můžete také stáhnout z iTunes.

page3-1026-full

V neděli 3.3. ve 22:00 proběhnul křest dvojalba "Feelin' The Spirit" v Jazz Docku. Kmotrou alba byla zpěvačka skupiny Monkey Business Tonya Graves. Nemůžu říct, že by byla pro mě hudba Grant Greena na první signální. V puritánském období jazzového meanstreamu jsem dával spíše přednost Wes Montgomerymu, Jim Hallovi, Ed Bickertovi, nebo Kennymu Burrellovi. Když jsem se vrátil k bluesovějšímu projevu, začali mi připadat Greenovy kytarové licky méně staromódní a čím dál tím víc uhrančivé. Green jistě patří k těm málo kultovním kytaristům s nezaměnitelným rukopisem, kteří se nejvíce proslavili až po smrti. V sedmdesátých letech upadl téměř v zapomění a až jazzový entuziasmus let devadesátých znovu objevil kouzlo jeho bluesového projevu. Právě v té době jsem si pořídil celou jeho diskografii a odpustil mu všechny jeho nedokonalosti. Začal jsem daleko více oceňovat duši hudby a napojení na kosmír, než hráčské eskamotěrstvo plytké samoúčelnosti. Od mala jsem měl rád blues a oklikou přes Jazz a Rock jsem se k jeho podstatě zase vrátil. Už nějaký čas jsem přemýšlel nad nějakým projektem kde bych mohl vzdát Greenovi svoji poctu. I nad spoluprací s Najponkem jsem několikrát uvažoval a několikrát k tomu i došlo. Například v pořadu ČT Na Kloboučku. Když jsem pak utrpěl na horách zlomeninu ramene a Najponk za mě zaskakoval s mojí kapelou, okamžitě mi při skladbě Just Closer Walk With Tee naskočil nápad na tento projekt. Je pravda, že Greenova hudba zní jednoduše, ale myslím, že jsme se všichni podivili jak těžké se tohoto úkolu zhostit. Jak kdysi řekl Jimi Hendrix "Blues není těžké hrát, ale je těžké ho cítit". Zadáním projektu nebylo identicky zkopírovat Greenovy skladby a styl jeho hry a tak to i natočit, ale spíše se nechat inspirovat a vytvořit v tomto duchu osobitou platformu hodnou jeho památky. Doufám, že se nám to podařilo, ale to už nechám na posouzení vám. Roman Pokorný